Oda do radości nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Oda do radości - jak zagrać na keyboardzie?

Oda do radości należy do kategorii: nuty literowe do piosenek zagranicznych i klasycznych.
W tej piosence użyliśmy akordów (do gry lewą ręką). Jeśli jeszcze nie wiesz, jak grać akordy, możesz spróbować zagrać tę melodię jedynie prawą ręką, lub nauczyć się tworzyć akordy. Opisaliśmy to tutaj: jak tworzyć akordy?

O piosence i o nutach

Oda do radości to nie tylko hymn Unii Europejskiej, ale tez jeden z najbardziej znanych utworów muzyki klasycznej. Utwór Ludwika van Beethovena można zagrać zarówno w towarzystwie orkiestry, jak i na pojedynczym instrumencie. Bez problemu możesz grać na dowolnych klawiszach, nawet jeśli nie znasz tradycyjnego zapisu nutowego. Nuty literowe na keyboard to idealna propozycja dla osób początkujących, które dopiero stawiają pierwsze kroki w nauce gry na instrumencie. Oda do radości świetnie brzmi nie tylko na keyboardzie, ale również fortepianie, akordeonie czy flecie. Wybierz taki instrument, jaki Tobie najbardziej odpowiada, a następnie wypróbuj prosty tutorial, dzięki któremu możesz zagrać nie tylko proste, ale również bardziej zaawansowane utwory.

C*E E F G G*G F E D O, radości, iskro bogów, C*C C D E G*E D D kwiecie Elizejskich Pól, C*E E F G G*G F E D święta, na twym świętym progu C*C C D E G*D C C*C staje nasz natchniony chór. G*D D C*E C G*D E F C*E C Jasność twoja wszystko zaćmi, G*D E F E*E D a*C D G*G.-2 złączy, co rozdzielił los. C*E E F G G*G F E D Wszyscy ludzie będą braćmi tam, C*C C D E G*D C C*C gdzie twój przemówi głos.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Ojciec Wirgiliusz nuty literowe

C*C.2 G G C*C.2 G Ojciec Wirgiliusz C*C.2 C2 H C2 G*D.2 G Uczył dzieci swoje, G*D.2 G G G*D.2 G A miał ich wszystkich G*D.2 D2 C2 D2 C*E.2 C Sto dwadzieścia troje. C*E.2 D2 F*C.2 A C*G G C2 Hejże, dzieci, hejże, ha! G*H H D2 C*C.2 C2 E2 hejże, ha, hejże, ha! […]

Suplikacja Święty Boże nuty literowe

O piosence i o nutach Pieśni i utwory kościelne są dobrym materiałem dla osób, które dopiero uczą się grać na jakichś instrumentach. Są powszechnie znane, oparte na prostej melodii i rozwiązaniach harmonicznych. Napisane są zwykle na organy, dzięki czemu bez problemu można je zagrać także na innych instrumentach klawiszowych. Suplikacja Święty Boże grana jest na […]

Eine Kleine Nachtmusik nuty literowe

O piosence i o nutach Eine kleine Nachtmusik to melodia, którą praktycznie każdy zna, choć nie zawsze kojarzymy ją z Mozartem, czyli jednym z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów. Usłyszymy ja w filharmoniach, na wielu płytach, ale też chociażby w pozytywkach. To prosta, wpadająca w ucho melodia, którą znają też adepci nauki gry na różnych instrumentach. […]