Najświętsze Serce Boże nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Najświętsze Serce Boże - jak zagrać na keyboardzie?

Najświętsze Serce Boże należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyliśmy akordów (do gry lewą ręką). Jeśli jeszcze nie wiesz, jak grać akordy, możesz spróbować zagrać tę melodię jedynie prawą ręką, lub nauczyć się tworzyć akordy. Opisaliśmy to tutaj: jak tworzyć akordy?

O piosence i o nutach

Najświętsze serce boże to jeden z utworów religijnych, których jest dosyć często grany w kościołach. Ma prostą, niezbyt skomplikowaną melodię, ładnie brzmi nie tylko na organach, ale również na innych instrumentach klawiszowych. Aby nauczyć się grać ten oraz inne utwory, nie trzeba mieć przygotowania muzycznego ani umiejętności czytania nut. Wystarczy wybrać prosty kurs gry na keyboardzie, który jest oparty o zbiór nut literowych. Można je bardzo łatwo rozczytać i dopasować do konkretnych dźwięków na klawiaturze instrumentu. Jeśli zawsze chciałeś grać na instrumencie, ale do tej pory nic z tego nie wychodziło, czas to zmienić. Nauka gry na keyboardzie jest prosta, miła i przyjemna dla każdego. Sprawdź nasze proste piosenki, przejrzyj śpiewnik i wybierz takie utwory, które najbardziej Tobie odpowiadają. A potem po prostu zacznij grać. Na początku będziesz wykonywać proste melodie, później będziesz mógł przejść do bardziej rozbudowanych i skomplikowanych utworów muzycznych.

C*G F# G G*A G C*C.2 G Najświętsze serce Boże, F*A C2 G*H A C*G Poświęcamy Ci d*F E F G*A G C*E E F G G Naszą ojczyznę, miasta i wioski, F*A A A C2 H A C*G F# G A G Nasze rodziny i nas samych. G*H H H G C*C.2 C2 G*D.2 D2 C*E.2 G*D.2 C*C.2 Serce Boże, przyjdź Królestwo Twoje!

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Cóż Ci Jezu damy? nuty literowe

O piosence i o nutach Cóż Ci Jezu damy za Twych łask strumienie to znany religijny utwór, który wykonywany jest zarówno na zwykłych mszach świętych, jak i w czasie większych uroczystości kościelnych. Ma prostą linię melodyczną i jest łatwy do zapamiętania, dlatego możemy go znaleźć w wielu śpiewnikach. Nasz kurs gry na keyboardzie zawiera tę […]

Ludu mój ludu nuty literowe

a*A A C2 E*H G# E a*A H C2 A E*H H Ludu mój ludu, cóżem ci uczynił a*A A C2 E*H G# E d*A H E*C.2 G# a*A A W czymem zasmucił, albo w czym zawinił. G*H H D2 a*C.2 H A a*A H C2 A E*H H Jam cię wyzwolił z mocy faraona, […]

Hej kolęda, kolęda nuty literowe

O piosence i o nutach Kolędy należą do tych utworów muzycznych, które mają wieloletnią tradycję, ciekawe słowa oraz łatwą do zapamiętania linię melodyczną. Co więcej, śpiewamy je już od wczesnego dzieciństwa, większość osób zna więc na pamięć całe mnóstwo świątecznych utworów. Hej kolęda kolęda to jedna z tych pieśni, które znają praktycznie wszyscy. Jeśli zastanawiasz […]