Kiedyś o Jezu chodził po świecie nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Kiedyś o Jezu chodził po świecie - jak zagrać na keyboardzie?

Kiedyś o Jezu chodził po świecie należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 3 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G

O piosence i o nutach

Kiedyś o Jezu chodził po świecie to pieśń religijna, którą znają już nawet najmłodsze dzieci. Tego rodzaju utwory są bardzo proste, mają nieskomplikowaną linię melodyczną i świetnie sprawdzają się do nauki gry. O wiele lepiej jest bowiem zaczynać grę od utworów, które znamy niż od takich, które już na wstępie mogą nam sprawić mnóstwo problemów. Polecamy nasz kurs gry na keyboardzie, który został przygotowany z myślą o osobach początkujących. Zawiera zbiór nut literowych, o wiele prostszych niż zwykły zapis nutowy na pięciolinii. Nie musisz mieć więc żadnego przygotowania muzycznego, aby zacząć grać proste piosenki. Osoby, które wybierają nasze nuty na keyboard, zaczynają grać praktycznie z dnia na dzień. Zerknij na nasz śpiewnik, wybierz sobie proste piosenki i zacznij nuta po nucie grać nieskomplikowane utwory. Okazuje się, że nauka gry na keyboardzie nie musi być nudna i czasochłonna. Wręcz przeciwnie – nasze nuty na keyboard dostarczają mnóstwa radości i satysfakcji.

C*E C E G E G*D C D C*E C Kiedyś, o Jezu, chodził po świecie C*E C E G E G*D C D C*E Brałeś dziateczki w obięcia swe. C*G F E G E F*F G A C*G E Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię F*A H C2 C*G E G*G F D C*C Do Serca Twego przytul i mnie.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Cicha Noc nuty literowe

O piosence i o nutach To jedna z najpopularniejszych kolęd. Piękna, znana na całym świecie kolęda to utwór, bez którego nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia. Można ją śpiewać a capella lub przy akompaniamencie dowolnych instrumentów muzycznych. Osobom, które planują naukę gry na klawiszach, proponujemy niezwykły i bardzo prosty tutorial, dzięki któremu każdy jest w stanie […]

Waka waka – Shakira | nuty literowe

Waka waka Shakiry święciła triumfy podczas mundialu i śpiewał ją praktycznie cały świat. Nic w tym dziwnego, prosta linia melodyczna, doskonała dynamika utworu oraz dźwięki poprawiające nastrój wpadały w ucho każdemu, nie tylko miłośnikowi piłki nożnej. Teraz także Ty możesz ją nie tylko śpiewać, ale również zagrać na keyboardzie lub innym instrumencie klawiszowym. Tutorial zawierający […]

Idzie mój Pan nuty literowe

O piosence i o nutach Piosenkę idzie mój Pan znają już nawet dzieci – utwór ten jest grany w kościele w trakcie pierwszych komunii i innych ważnych uroczystości kościelnych. Bardzo chętnie śpiewają go również dziecięce scholki. Idzie mój Pan to prosta linia melodyczna i słowa, które szybko wpadają w ucho i są łatwe do zapamiętania. […]