Każda żyjąca dusza nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Każda żyjąca dusza - jak zagrać na keyboardzie?

Każda żyjąca dusza należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Każda żyjąca dusza to religijny utwór śpiewany zarówno w trakcie zwykłych mszy świętych, jak i na szczególne okazje, jak na przykład komunie. To prosta pieśń oparta na nieskomplikowanej linii melodycznej. Doskonale brzmi nie tylko na organach, ale też na innych instrumentach klawiszowych. Nasz kurs gry na keyboardzie pomoże Tobie bez problemu zagrać zarówno ten, jak i wiele innych utworów. Kurs stworzony jest z myślą o osobach początkujących, które nie mają przygotowania muzycznego ani umiejętności czytania standardowych nut na pięciolinii. Nuty literowe to prosta alternatywa dla zwykłego zapisu nutowego. Można je szybko dopasować do konkretnych dźwięków na klawiaturze keyboardu czy innego instrumentu klawiszowego. Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się grać, to jest doskonały moment. Spróbuj i przekonaj się, że nauka gry wcale nie musi być nudna, żmudna i czasochłonna. Warto zacząć już dziś. Nasze proste piosenki to doskonały pomysł dla każdego początkującego muzyka.

C*G A H F*C.2 H F*A C*G Każda żyjąca dusza a*E F G d*A G G*F C*E niech się miłością wzrusza, C*C.2 H F*A G d*A G a*F E Uwielbiając, wychwalając G*G F E D C*C Serce Jezusa.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Colonel Bogey March nuty literowe

C*C.2 H A C*G E C E G*G G A G G A G*G C*G E C*X E F G C*E.2 E2 C2 C*G E C*X E F E d*G G F G*F D G*X D E F C*G E a*X E F# E G*D G E D*F# D A G*G C*G E C*X E […]

Wlazł kotek nuty literowe

O piosence i o nutach Wlazł kotek na płotek – to królowa wśród piosenek uwielbianych przez dzieci. Nie inaczej jest w przypadku najpopularniejszych piosenek uczonych w pierwszej kolejności przez początkujących – znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród melodyjek odpowiednich dla początkujących keyboardzistów, szczególnie dzieci. By zagrać tę piosenkę, wystarczy podążać za przygotowanymi przez nas […]

Idzie niebo ciemną nocą nuty literowe

O piosence i o nutach Idzie niebo ciemną nocą to jedna z popularnych, rytmicznych piosenek, które świetnie sprawdzają się jako kołysanki dla najmłodszych. Jeśli chcesz tę piosenkę nie tylko śpiewać i nucić swoim dzieciom, ale również grać, polecamy nasz prosty kurs gry na keyboardzie. Zbiór nut literowych to świetna propozycja dla osób, które nie mają […]