Kalinka nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Kalinka - jak zagrać na keyboardzie?

Kalinka należy do kategorii: nuty literowe do piosenek zagranicznych i klasycznych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord G
akord a

O piosence i o nutach

Kalinka to jedna z tych piosenek, którą zaśpiewać, a przynajmniej zanucić potrafi praktycznie każdy. Utwór z pewnością wpada w ucho, jest bardzo rytmiczny i często śpiewany przy różnych okazjach. Kalinkę znajdziemy również w wyjątkowym śpiewniku dla osób, które chcą się nauczyć grać na instrumentach klawiszowych. Nasz kurs gry na keyboardzie to propozycja w szczególności dla tych miłośników muzyki, którzy do tej pory wyłącznie jej słuchali i nie mają żadnego przygotowania muzycznego. Aby zacząć grać na klawiszach nie musisz mieć profesjonalnego nauczyciela ani umiejętności czytania tradycyjnego zapisu nutowego. Proste nuty literowe są łatwe do opanowania nawet dla całkowitych laików. Wystarczy przyporządkować litery do odpowiednich klawiszów na keyboardzie czy pianinie i można praktycznie od razu zacząć grać. Gdy usłyszysz, jak pojedyncze dźwięki układają się w znaną melodię, z pewnością będziesz chciał coraz bardziej rozwijać się muzycznie. Sięgnij po nasze proste piosenki na keyboard i przekonaj się, jak szybko zaczniesz rozwijać swoje ukryte, muzyczne zdolności.

E E*D H-2 C D H-2 C E*D C H-2 a*A.-2 Kalinka, kalinka, kalinka moja! E E E*D C H-2 C D H-2 C E*D C H-2 a*A.-2 W sadu jagoda malinka, malinka moja! E E*D H-2 C D H-2 C E*D C H-2 a*A.-2 Kalinka, kalinka, kalinka moja! E E E*D C H-2 C D H-2 C E*D C H-2 a*A.-2 W sadu jagoda malinka, malinka moja! C*E G G*F E D C*C G-2 C*E G G*F E D C*C G-2 Ach, pod sosnoju, pod zielonoju, F*A.-2 A-2 H-2 D*D C H-2 A-2 G*G F G F C*E Spat’ położytie wy mienia! C*E G G*F E D C*C G-2 C*E G G*F E D C*C G-2 Aj-luli, luli, aj-luli, luli, F*A.-2 A-2 H-2 D*D C H-2 A-2 G*G d*F E*E Spat’ położytie wy mienia.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Eine Kleine Nachtmusik nuty literowe

O piosence i o nutach Eine kleine Nachtmusik to melodia, którą praktycznie każdy zna, choć nie zawsze kojarzymy ją z Mozartem, czyli jednym z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów. Usłyszymy ja w filharmoniach, na wielu płytach, ale też chociażby w pozytywkach. To prosta, wpadająca w ucho melodia, którą znają też adepci nauki gry na różnych instrumentach. […]

Mary Had a Little Lamb nuty literowe

C*E.2 D2 C2 D2 C*E.2 E2 E2 Mary had a little lamb G*D.2 D2 D2 C*E.2 G2 G2 Little lamb, little lamb C*E.2 D2 C2 D2 C*E.2 E2 E2 Mary had a little lamb E2 G*D.2 D2 E2 D2 C*C.2 It’s fleece was white as snow C*E.2 D2 C2 D2 C*E.2 E2 E2 Everywhere that […]

Czarna Madonna nuty literowe

O piosence i o nutach Utwór Czarna Madonna jest jednym z najbardziej znanych i popularnych utworów kościelnych. Osoby bywające w kościele czy na pielgrzymkach z pewnością znają go doskonale. Warto jednak spróbować nie tylko go zaśpiewać, ale również zagrać. Okazuje się bowiem, że utwór wcale nie jest problemowy, jeśli chodzi o granie na instrumentach. Czarna […]