Idzie idzie Bóg prawdziwy nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Idzie idzie Bóg prawdziwy - jak zagrać na keyboardzie?

Idzie idzie Bóg prawdziwy należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyliśmy akordów (do gry lewą ręką). Jeśli jeszcze nie wiesz, jak grać akordy, możesz spróbować zagrać tę melodię jedynie prawą ręką, lub nauczyć się tworzyć akordy. Opisaliśmy to tutaj: jak tworzyć akordy?

O piosence i o nutach

Pieśni religijne świetnie sprawdzają się jako utwory do początkowej nauki gry na instrumentach. Są zwykle oparte na prostych melodiach, a także powszechnie znane. Można wiec uczyć się grać na tych utworach, które dobrze się zna, a nie na zupełnie nieznanych melodiach. Idzie idzie Bóg prawdziwy to jedna z religijnych pieśni, które można wykorzystać w trakcie nauki gry na klawiszach. Sprawdzony kurs gry na keyboardzie zawiera ten utwór z literowym zapisem nutowym. Świetnie sprawdza się taka opcja w przypadku osób bez przygotowania muzycznego, które do tej pory niewiele miały wspólnego z profesjonalną muzyką. Zbiór nut literowych pozwala rozpocząć grę praktycznie od razu – wystarczy, że przyporządkujemy poszczególne litery do dźwięków na keyboardzie. Jeśli zawsze marzyła się Tobie gra na klawiszach, ale nigdy nie miałeś czasu ani odwagi, wystarczy, że zaczniesz. Nauka gry na keyboardzie jest o wiele łatwiejsza niż się Tobie wydaje. Zacznij grać od razu, a szybko oswoisz się z instrumentem i sięgniesz po zaawansowane utwory.

C*C E G*D F C*G E G*E D Idzie idzie Bóg prawdziwy, C*C E G*D F C*G E G*E D Idzie Sędzia sprawiedliwy: C*G G A G a*C.2 G A A*G F E Stańmy wszyscy pięknem kołem, d*F E D F*A G G*F E C*D C I uderzmy przed nim czołem. C*G G A G a*C.2 G A A*G F E Stańmy wszyscy pięknem kołem, d*F E D F*A G G*F E C*D C*C I uderzmy przed nim czołem.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Wielbić Pana chcę nuty literowe

O piosence i o nutach Nauka gry na keyboardzie nie jest wbrew pozorom skomplikowana, nie wymaga też dużego przygotowania muzycznego. Na klawiszach można nauczyć się grać samodzielnie z wykorzystaniem dostępnych w internecie tutoriali. Na początku warto sięgać po proste, rytmiczne, melodyjne utwory, które szybko wpadają w ucho i są łatwe do powtórzenia. Dobrym pomysłem mogą […]

For he’s a jolly good fellow nuty literowe

G2 C*E.2 E2 E2 D2 E2 F*F.2 C*E.2 For he’s a jolly good fellow, E2 G*D.2 D2 D2 C2 D2 C*E.2 C2 For he’s a jolly good fellow, D2 C*E.2 E2 E2 D2 E2 F*F.2 G2 A2 For he’s a jolly good fellow, A2 G*G.2 F2 E2 D2 C*C.2 And so say all of us, […]

Rozkwitały pąki białych róż nuty literowe

O piosence i o nutach W polskiej tradycji i kulturze wiele jest typowo wojennych utworów, które kojarzymy przede wszystkim z uroczystościami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Rozkwitały pąki białych róż to jedna z pieśni, które wzruszają, przywołują piękne czasy, a jednocześnie bardzo wpadają w ucho. Piękna melodia aż się prosi, by ją nie tylko […]