Idzie idzie Bóg prawdziwy nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Idzie idzie Bóg prawdziwy - jak zagrać na keyboardzie?

Idzie idzie Bóg prawdziwy należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord G
Akord A
akord a

O piosence i o nutach

Pieśni religijne świetnie sprawdzają się jako utwory do początkowej nauki gry na instrumentach. Są zwykle oparte na prostych melodiach, a także powszechnie znane. Można wiec uczyć się grać na tych utworach, które dobrze się zna, a nie na zupełnie nieznanych melodiach. Idzie idzie Bóg prawdziwy to jedna z religijnych pieśni, które można wykorzystać w trakcie nauki gry na klawiszach. Sprawdzony kurs gry na keyboardzie zawiera ten utwór z literowym zapisem nutowym. Świetnie sprawdza się taka opcja w przypadku osób bez przygotowania muzycznego, które do tej pory niewiele miały wspólnego z profesjonalną muzyką. Zbiór nut literowych pozwala rozpocząć grę praktycznie od razu – wystarczy, że przyporządkujemy poszczególne litery do dźwięków na keyboardzie. Jeśli zawsze marzyła się Tobie gra na klawiszach, ale nigdy nie miałeś czasu ani odwagi, wystarczy, że zaczniesz. Nauka gry na keyboardzie jest o wiele łatwiejsza niż się Tobie wydaje. Zacznij grać od razu, a szybko oswoisz się z instrumentem i sięgniesz po zaawansowane utwory.

C*C E G*D F C*G E G*E D Idzie idzie Bóg prawdziwy, C*C E G*D F C*G E G*E D Idzie Sędzia sprawiedliwy: C*G G A G a*C.2 G A A*G F E Stańmy wszyscy pięknem kołem, d*F E D F*A G G*F E C*D C I uderzmy przed nim czołem. C*G G A G a*C.2 G A A*G F E Stańmy wszyscy pięknem kołem, d*F E D F*A G G*F E C*D C*C I uderzmy przed nim czołem.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Różowa Pantera | nuty literowe

Motyw z filmu Różowa pantera zna praktycznie każdy, ale nie każdy potrafi odtworzyć go na instrumencie. Dzięki prostemu tutorialowi możesz już dziś nauczyć się grać cały ten utwór i wiele innych. Nuty dla początkujących zapisane są w formie literowej, dzięki czemu nauka trwa o wiele krócej, a utwór łatwiej jest zapamiętać. Dodatkowo filmik instruktażowy pokazuje, […]

Ulepimy dziś bałwana – nuty literowe na keyboard

To prosta piosenka dla dzieci – jednak jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki w grze na klawiszach, ale nie pamiętasz już czasów gdy byłeś dzieckiem – ta piosenka jest również dla Ciebie. Jeśli sam umiesz już więcej utworów, jednak chciałbyś nauczyć ich także kogoś innego – nie mogłeś lepiej trafić – ten utwór będzie jednym z […]

Głęboka studzienka nuty literowe

O piosence i o nutach Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, warto zacząć od prostych i ogólnie znanych utworów, z którymi nawet osoby początkujące nie będą miały żadnych problemów. Głęboka studzienka to prosta, melodyjna i dosyć krótka piosenka, która często jest wykorzystywana w edukacji muzycznej najmłodszych. To także dobry utwór do pierwszych wprawek na […]