Gorzkie żale nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Gorzkie żale - jak zagrać na keyboardzie?

Gorzkie żale należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord d
akord a

O piosence i o nutach

Gorzkie żale to religijny utwór, wykonywany w kościele zarówno a capella, jak i na organach czy innych instrumentach. Dosyć prosta linia melodyczna sprawia, że nawet osoba bez większego przygotowania muzycznego może nauczyć się go bez problemu grać. Osobom początkującym polecamy nasz sprawdzony kurs gry na keyboardzie, który zawiera zbiór nut literowych. Tego rodzaju nuty to prostsza alternatywa dla tradycyjnego zapisu nutowego na pięciolinii. Nawet, jeśli nie umiesz czytać standardowych nut, bez problemu możesz nauczyć się grać proste piosenki z naszego śpiewnika. Nuty literowe można szybko przyporządkować do konkretnych klawiszy na keyboardzie czy innym instrumencie klawiszowym. Dzięki temu dźwięk po dźwięku zaczniesz grać i odkryjesz, jak z pojedynczych nut tworzy się znana i popularna melodia. Nauka gry na keyboardzie z naszym śpiewnikiem będzie prawdziwą przyjemnością. Jeśli zaczniesz od prostych piosenek, szybko oswoisz się z instrumentem i będziesz mógł sięgnąć po bardziej zaawansowane utwory.

a*C.2 C2 d*H.-2 H-2 E*D C a*H.-2 A-2 Gorzkie żale przybywajcie, C*E D F E G*D D a*E D C E*H.-2 H-2 serca nasze przenikajcie, a*C H-2 D C H-2 A-2 d*D C E*H.-2 a*A.-2 serca nasze przenikajcie.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Szalała szalała nuty literowe

O piosence i o nutach Szalała szalała to znana piosenka, którą można usłyszeć przy wielu okazjach. Jest rytmiczna, bardzo melodyjna, szybko wpada w ucho i można ją bez problemu zanucić. Jeśli chcesz, możesz również nauczyć się grać tę piosenkę na instrumentach klawiszowych. Polecamy nasz oryginalny, sprawdzony kurs gry na keyboardzie, który jest przeznaczony dla osób […]

Twoja miłość nuty literowe

a*E.2 A G*E.2 D2 D2 Jesteś blisko mnie D*X D2 D2 D2 C2 H D*A Tęsknie za Duchem Twym a*E.2 A G*E.2 D2 D2 Kocham kroki Twe D*X D2 D2 D2 C2 H D*A Wiem jak pukasz do drzwi F*H C2 G2 G*D.2 C2 H D*A Przychodzisz jak ciepły wiatr C*H C2 G2 G*D.2 D2 […]

Havana – nauka gry na keyboardzie + nuty

Piosenka “Havana” była jednym z największych hitów w 2017 roku, jednak do teraz nie schodzi z czołówek list muzycznych. Dlatego przygotowaliśmy dla Was łatwe nuty oraz nutorial, by uczyć waszą nauką gry na keyboardzie jeszcze łatwiejszą! Aktualnie piosenka ma prawie półtora miliarda wyświetleń na Youtube, co czyni ją jednym z najpopularniejszych utworów w historii! Nie […]