Chrystus Pan karmi nas nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Chrystus Pan karmi nas - jak zagrać na keyboardzie?

Chrystus Pan karmi nas należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord E
Akord G
akord a

O piosence i o nutach

Chrystus Pan karmi nas to utwór religijny, który dosyć często jest grany w kościołach i na różnych uroczystościach kościelnych. Nic w tym dziwnego – ma prostą linię melodyczną i jest łatwy do zapamiętania. Kurs gry na keyboardzie zawiera tę pieśń kościelną w wersji z zapisem literowym. To rozwiązanie jest bardzo dobre dla osób, które nie mają przygotowania muzycznego ani umiejętności czytania nut z pięciolinii. Nuty literowe są przeznaczone do grania na instrumentach klawiszowych. Można je łatwo dopasować do konkretnych klawiszy i praktycznie od razu zacząć grać. Jeśli zastanawiasz się, jak szybko nauczyć się grać proste utwory, nasz śpiewnik z ciekawymi, melodyjnymi piosenkami będzie doskonały. Przejrzyj nasz zbiór nut literowych i przekonaj się, że nauka gry na keyboardzie może być przyjemna i dostarczać całe mnóstwo satysfakcji. Zacznij grać od najprostszych utworów, a bardzo szybko będziesz mógł przejść do bardziej zaawansowanych melodii.

E E a*A C2 C2 E*H C*C.2 E2 D2 C2 G*H H Chrystus Pan karmi nas swoim świętym Ciałem, a*C.2 C2 e*A G a*A A Chwalmy Go na wieki! E E a*A C2 C2 E*H C*C.2 E2 D2 C2 G*H H Chrystus Pan karmi nas swoim świętym Ciałem, a*C.2 C2 e*A G a*A A Chwalmy Go na wieki! a*C.2 C2 C2 C2 d*D.2 D2 a*A Duchem całym wielbię Pana, A F*C.2 C2 d*A A G*G G a*A A Boga, Zbawcę Jedynego.

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Błogosławieni miłosierni nuty literowe

a*X A-2 A-2 H-2 F*C C H-2 A-2 E-2 G-2 G-2 Wznoszę swe oczy ku górom, skąd A#*A#-2 A#-2 A#-2 F*A.-2 G-2 F-2 C*G.-2 przyjdzie mi pomoc; C C C G*D D H-2 A-2 G-2 D*A.-2 A-2 pomoc od Pana, wszak Bogiem On F*A.-2 C G*D C H-2 A*A.-2 miłosiernym jest. a*A.-2 A-2 H-2 F*C […]

Niech będzie chwała i cześć nuty literowe

G A H C*C.2 C2 C2 C*C.2 C2 D2 C2 F*C.2 A Niech będzie chwała i cześć i uwielbienie, C*G C2 C2 a*C.2 D2 E2 G*E.2 D2 chwała i cześć Jezusowi, C*E.2 C2 C2 D2 E2 F*F.2 C2 D2 chwała, niech będzie chwała, C*E.2 F2 E2 G*D.2 E2 D2 C*C.2 tak, Jemu chwała i cześć.…

Chwalcie łąki umajone nuty literowe

O piosence i o nutach Bardzo piękna kościelna piosenka to propozycja dla osób, które chcą nauczyć się grać na instrumentach klawiszowych i poszukują prostych, mało skomplikowanych utworów. Utwór szybko wpada w uchu i ma łatwą linie melodyczną, dzięki czemu bez problemu można ująć ją w literowym zapisie nutowym. Łatwe piosenki do nauki gry pozwolą oswoić […]