Abba Ojcze nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Abba Ojcze - jak zagrać na keyboardzie?

Abba Ojcze należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d

O piosence i o nutach

Utwór Abba Ojcze to kultowa pieśń ze świetnym tekstem i ciekawą linią melodyczną, która od razu wpada w ucho i zachęca do śpiewania. Utwór był jednym z ulubionych papieża Jana Pawła II, często śpiewany był w czasie jego pielgrzymek do Polski. Pieśń śpiewana jest również w kościołach, na pielgrzymkach i innych wydarzeniach religijnych. Jeśli chcesz nie tylko śpiewać tę niezwykłą pieśń, ale również móc ją zagrać, warto skorzystać z dobrego tutorialu do nauki gry na keyboardzie. Nauka gry na keyboardzie to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chciałby umieć grać na jakimś instrumencie. Kurs gry na keyboardzie z pewnością przyda się osobom początkującym, które nie miały większego kontaktu z zasadami muzyki czy zapisami nutowymi. Proste zapisy literowe zdecydowanie ułatwiają naukę, pozwalają na szybkie zapamiętanie utworu. Jeśli chcesz szybko się nauczyć grać, wybierz ten prosty tutorial, który z pewnością zachęci Cię do dalszej nauki, na początku prostych, a następnie trudniejszych utworów.

C*G G G F*A A A G*G F C*G Ty wyzwoliłeś nas Panie C*G G G d*F E D C G*D G G Z kajdan i samych siebie G E*E E E F# G# a*A H F*C.2 A Chrystus stając się bratem A C*G G G d*F E D C G*D G G Nauczył nas wołać do Ciebie: C*E F*F C*E D C G*D C*E F*F C*E G E G*D Abba Ojcze! Abba Ojcze! C*G E*G# A H a*C.2 H F*C.2 C2 D2 Abba Ojcze!

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Ojciec Wirgiliusz nuty literowe

C*C.2 G G C*C.2 G Ojciec Wirgiliusz C*C.2 C2 H C2 G*D.2 G Uczył dzieci swoje, G*D.2 G G G*D.2 G A miał ich wszystkich G*D.2 D2 C2 D2 C*E.2 C Sto dwadzieścia troje. C*E.2 D2 F*C.2 A C*G G C2 Hejże, dzieci, hejże, ha! G*H H D2 C*C.2 C2 E2 hejże, ha, hejże, ha! […]

Go tell it on the mountaint nuty literowe

C*X E E D C A-2 C*G.-2 C Go, tell it on the mountain G*D D C D C C*E G G*A G Over the hills and everywhere C*X E E D C A-2 C*G.-2 F*C Go, tell it on the mountain F C*E E G*D C D C*C That Jesus Christ is born C […]

Gdy się Chrystus rodzi nuty literowe

O piosence i o nutach Gdy się Chrystus rodzi to jedna z najpopularniejszych polskich kolęd, która doskonale brzmi zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie dowolnego instrumentu. Jeśli chcesz zagrać tę kolędę na święta, wykorzystaj prosty tutorial do nauki gry dla początkujących, w którego skład wchodzi przede wszystkim łatwy do zapamiętania literowy zapis nut. Dzięki […]