Abba Ojcze nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przejdź do: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Abba Ojcze - jak zagrać na keyboardzie?

Abba Ojcze należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyliśmy akordów (do gry lewą ręką). Jeśli jeszcze nie wiesz, jak grać akordy, możesz spróbować zagrać tę melodię jedynie prawą ręką, lub nauczyć się tworzyć akordy. Opisaliśmy to tutaj: jak tworzyć akordy?

O piosence i o nutach

Utwór Abba Ojcze to kultowa pieśń ze świetnym tekstem i ciekawą linią melodyczną, która od razu wpada w ucho i zachęca do śpiewania. Utwór był jednym z ulubionych papieża Jana Pawła II, często śpiewany był w czasie jego pielgrzymek do Polski. Pieśń śpiewana jest również w kościołach, na pielgrzymkach i innych wydarzeniach religijnych. Jeśli chcesz nie tylko śpiewać tę niezwykłą pieśń, ale również móc ją zagrać, warto skorzystać z dobrego tutorialu do nauki gry na keyboardzie. Nauka gry na keyboardzie to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chciałby umieć grać na jakimś instrumencie. Kurs gry na keyboardzie z pewnością przyda się osobom początkującym, które nie miały większego kontaktu z zasadami muzyki czy zapisami nutowymi. Proste zapisy literowe zdecydowanie ułatwiają naukę, pozwalają na szybkie zapamiętanie utworu. Jeśli chcesz szybko się nauczyć grać, wybierz ten prosty tutorial, który z pewnością zachęci Cię do dalszej nauki, na początku prostych, a następnie trudniejszych utworów.

C*G G G F*A A A G*G F C*G Ty wyzwoliłeś nas Panie C*G G G d*F E D C G*D G G Z kajdan i samych siebie G E*E E E F# G# a*A H F*C.2 A Chrystus stając się bratem A C*G G G d*F E D C G*D G G Nauczył nas wołać do Ciebie: C*E F*F C*E D C G*D C*E F*F C*E G E G*D Abba Ojcze! Abba Ojcze! C*G E*G# A H a*C.2 H F*C.2 C2 D2 Abba Ojcze!

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

OFERTA SPECJALNA Mega Pakiet Nut Literowych 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów 288 zł 159 zł
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Głęboka studzienka nuty literowe

O piosence i o nutach Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, warto zacząć od prostych i ogólnie znanych utworów, z którymi nawet osoby początkujące nie będą miały żadnych problemów. Głęboka studzienka to prosta, melodyjna i dosyć krótka piosenka, która często jest wykorzystywana w edukacji muzycznej najmłodszych. To także dobry utwór do pierwszych wprawek na […]

Hymn USA nuty literowe

O piosence i o nutach Hymn Stanów Zjednoczonych to utwór, który znają nie tylko obywatele USA. Utwór ten można bowiem spotkać w wielu firmach zza oceanu. Jest wykonywany na wiele sposobów, zawsze jedna w podniosłej i patetycznej formie. Choć hymn USA może wydawać się skomplikowany, w rzeczywistości ma dosyć prostą linię melodyczną. Możesz się o […]

Muzyka z filmu Rocky – jak zagrać na keyboardzie

Nnaczej “Gonna Fly Now”. Muzyka z filmu Rocky to klasyka jeśli chodzi o utwory filmowe. Choć w oryginalne wykonywana jest przez cały zespół, świetnie brzmi także zagrana na każdym pojedynczym instrumencie klawiszowym. Jeśli chcesz nauczyć się grać ten i inne utwory, a dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką, świetnym pomysłem będą nuty dla początkujących, zapisane […]