Bądźże pozdrowiona hostio żywa nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Bądźże pozdrowiona hostio żywa - jak zagrać na keyboardzie?

Bądźże pozdrowiona hostio żywa należy do kategorii: nuty literowe do pieśni kościelnych i piosenek religijnych.
W tej piosence użyłem 4 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord F
Akord G
Akord d

O piosence i o nutach

Bądźże pozdrowiona hostio żywa to jeden z bardziej znanych religijnych utworów, śpiewany praktycznie na każdej niedzielnej mszy. Jest to pieśń o prostej budowie i nieskomplikowanej melodii. Można więc wykorzystać ją także do nauki gry na klawiszach. Kurs gry na keyboardzie zawiera ten utwór w literowym zapisie nutowym. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie znają się na muzyce i nie potrafią czytać standardowego zapisu nutowego. Nuty literowe po prostu przyporządkowuje się do konkretnych klawiszy na keyboardzie i można od razu zacząć grać. Jeśli będziesz grać znany i prosty utwór, będzie Tobie zdecydowanie łatwiej niż gdybyś sięgnął po pieśń, której w ogóle nie znasz. Nasz śpiewnik zawiera proste piosenki, a także takie, które praktycznie wszyscy znają. Można więc uczyć się grać na utworach, które są nam bardzo dobrze znane. Warto zacząć od razu – nauka gry na keyboardzie może sprawiać mnóstwo przyjemności i zapoczątkować pasję na wiele lat. Pieśni kościelne mają to do siebie, że szybko wpadają w ucho, oparte są na prostych liniach melodycznych i rozwiązaniach harmonicznych, a co za tym idzie – łatwo i szybko można się ich nauczyć. Jeśli interesuje Cię nauka gry na keyboardzie, zajrzyj do ciekawego tutorialu, który jest w stanie nauczyć gry nawet laików. Nuty na keyboard to nuty literowe o prostym zapisie w formie liter, a nie znaczków na pięciolinii. Łatwiej jest je zapamiętać niż tradycyjny zapis nutowy, który bywa dosyć skomplikowany. Nie trzeba więc znać się na czytaniu nut na pięciolinii, aby szybko nauczyć się podstaw grania na klawiszach. Piosenki na keyboard warto wybierać w zależności od stopnia trudności. Na początku warto sięgnąć po proste piosenki kościelne, dzięki którym można szybko oswoić się z klawiaturą keyboardu czy fortepianu. To bardzo dobry wstęp do bardziej zaawansowanej nauki. Zacznij od najprostszych utworów, takich jak te i przekonaj się, że już po kilku powtórzeniach będziesz w stanie zagrać go samodzielnie z pamięci.

C*C D G*E D C*C G-2 G*H.-2 C D D C*C Bądźże pozdrowiona, Hostio żywa, C*C D G*E D C*C G-2 G*H.-2 C D D C*C W której Jezus Chrystus Bóstwo ukrywa! C*E F*F G*E D C*C C*E G F*F E d*D Witaj Jezu, Synu Maryi, G*D E F D C*C G-2 G*H.-2 C D D C*C Tyś jest Bóg prawdziwy w świętej Hostyi! C*E F*F G*E D C*C C*E G F*F E d*D Witaj Jezu, Synu Maryi,

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

Noc taka czarna nuty na keyboard

POSŁUCHAJ NAGRANIA TYCH NUT LITEROWYCH:

Nocturne op.9 no.2 nuty literowe

O piosence i o nutach Nokturn No. 2 to jeden ze słynnych utworów Fryderyka Chopina, który należy do stałego repertuaru wielu znanych pianistów, podobnie jak wiele innych utworów słynnego polskiego kompozytora. Grane są na salach koncertowych pod każda szerokością geograficzną, nawet w najdalszych zakątkach świara. Jeśli dopiero zaczynasz naukę gry na keyboardzie, warto sięgnąć zarówno […]

Wojenko wojenko nuty literowe

O piosence i o nutach Wojenko wojenko to wojskowa piosenka, którą możemy usłyszeć na rocznicach niepodległości, akademiach w szkołach oraz w trakcie uroczystości związanych z różnymi ważnymi dla Polski rocznicami. Piosenka jest bardzo melodyczna, rytmiczna, wzruszająca. Można ją nie tylko śpiewać, ale również spróbować zagrać. Osobom początkującym pomoże w tym nasz kurs gry na keyboardzie, […]