Ach śpij kochanie nuty literowe

Do tej piosenki przygotowaliśmy zarówno nuty literowe jak i proste nuty. Wszystkie są przeznaczone głównie na keyboard i instrumenty klawiszowe.
Nie umiesz grać z nut literowych? Przygotowaliśmy instrukcję z najważniejszymi zasadami: jak grać z nut literowych?

Na początku artykułu znajdziesz opis piosenki, akordy i nuty literowe. Pod nimi znajdziesz także nagranie do odsłuchania, które zostało wykonane na podstawie tych nut literowych.

(Jeśli interesują Cię proste, ale bardziej tradycyjne nuty, znajdziesz je w dziale: Proste nuty)

Ach śpij kochanie - jak zagrać na keyboardzie?

Ach śpij kochanie należy do kategorii: nuty literowe do piosenek dla dzieci i kołysanek.
W tej piosence użyłem 5 akordów. Na poniższych obrazkach zaznaczyłem jakie klawisze trzeba nacisnąć, aby zagrać każdy z nich. Jeśli chcesz wiedzieć jak łatwo samemu tworzyć akordy, kliknij tutaj.

AKORDY KTÓRE UŻYŁEM TO:
Akord C
Akord D
Akord F
Akord G
akord f

O piosence i o nutach

Ach śpij kochanie to stara piosenka, która często jest wykorzystywana jako kołysanka dla najmłodszych lub jako motyw w filmach i bajkach. Ten utwór należy do klasyki polskiej muzyki i jest grany przy różnych okazjach. Jeśli Ty również chcesz go nie tylko śpiewać, ale również zagrać na klawiszach, nic nie stoi na przeszkodzie. Nauka gry na keyboardzie może być prostsza niż się Tobie wydaje. Wybierz prosty, przystępny kurs gry na keyboardzie przygotowany z myślą o osobach, które są całkowicie początkujące. Nuty literowe są świetną alternatywą dla tradycyjnego zapisu nutowego. Można je łatwo przyporządkować do odpowiednich klawiszy na klawiaturze pianina czy keyboardu. Nasz śpiewnik i proste piosenki z pewnością spodobają się każdej osobie, która chce rozwijać się muzycznie. Zacznij grać już dziś, wybieraj najprostsze melodie, dzięki czemu szybko oswoisz się z instrumentem i będziesz mógł sięgać po bardziej rozbudowane utwory. Aby grać, nie trzeba być wirtuozem, a marzenia o byciu muzykiem można zrealizować w każdym wieku.

G*H G D*D A G*G W górze tyle gwiazd, G*H G D*D A G*G w dole tyle miast C*E G C2 E G*D.2 H G Gwiazdy miastom dają znać, A*X E E F# G H A D*A że dzieci muszą spać… D G*D.2 H D*A D Ach śpij, kochanie H C2 G*D.2 E2 D2 E2 D2 H D*A D Jeśli gwiazdkę z nieba chcesz, dostaniesz. G*A G*H H H H G*H Czego pragniesz daj mi znać, G A C*H H H H c*H Ja ci wszystko mogę dać. G A G*D G C*E G*D G C*E Więc dlaczego nie chcesz spać? G*D G C*E G*D G C*E Aaa… Aaa…

Część nut na naszej stronie zawiera pełną wersję piosenki, a część to fragment, lub na przykład sam refren lub zwrotka itp. Pełne wersje wszystkich nut znajdziesz w naszych książkach w zakładce nasze produkty - nuty literowe.

Oferta Specjalna Graj Na Keyboardzie W 7 Dni, Lub Zwrócimy Ci Pieniądze PAKIET NUT LITEROWYCH
WERSJA ELEKTRONICZNA - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA NA E-MAIL 5 ebooków z nutami literowymi, nagrania mp3, Tabele akordów (PDF).
SPRAWDZAM


WERSJA DRUKOWANA - DARMOWA DOSTAWA 5 książek, płyta CD, Naklejki, Tabele akordów.
SPRAWDZAM
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI:

This land is your land nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Whiskey in the jar na klawiszach + nuty. Razem z zespołem prostenuty.pl przygotowaliśmy piosenkę Whiskey in the jar w wersji dla poczatkujących muzyków. Autor nieznanyLudowa piosenka irlandzka, o rozbójniku zdradzonym przez kochankę. Powstała około XVII wieku.Pierwsze słowa tego utworu tj. As I was a goin’ over the far […]

Pineapple Rag nuty literowe

O piosence i o nutach Jak zagrać Polonez Pożegnanie Ojczyzny na klawiszach + nuty. Polecamy Ci naukę piosenki: Polonez Pożegnanie Ojczyzny ponieważ nadaje się do nauki w szybki i łatwy sposób. Michał Kleofas Ogiński To utwór znany również pod nazwą “Polonez Ogińskiego”. Został skomponowany przed 1794 rokiem. Pierwsze słowa tego utworu tj. pokazują jej styl. […]

Someone to watch over me nuty literowe

O piosence i o nutach Proste nuty z literami do Summertime . Jeśli chcesz nauczyć się grać jakąś piosenkę będąc początkującym, to Summertime jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. George GershwinTo sopranowa aria operowa, głównie rozpoznawana na całym świecie jako kołysanka. Pierwsze słowa tj. Summertime And the livin’ is easy dobrze oddają charakter tej piosenki. Najpopularniejsza […]