5 RZECZY KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ

Ten artykuł pochodzi ze starej wersji serwisu. Podstrona może nie wyglądać poprawnie, a treść może być nie do końca aktualna za co przepraszamy.

Pozycja przy keyboardzie

Z pozoru banalna czynność, bo kto nie umie usiąść przy instrumencie? Jednak prawidłowe usadowienie jest niezwykle ważne. Od tego zależy, czy będziesz miał zapewnione nieskrępowane ruchy i możliwość swobodnego dotarcia do każdego klawisza na klawiaturze. Na czym powinieneś się skupić siadając do keyboardu? [ad1] – Usiądź na wysokości C razkreślnego, czyli blisko środka klawiatury – jeśli posiadasz typowy, pięcio oktawowy keyboard będzie to trzecie “C” od lewej strony. -Ważna jest także odległość od keyboarda – ręce po położeniu na klawiaturze powinny być lekko zgięte.

Motywacja do nauki

To wbrew pozorom najważniejsza część nauki gry. Niestety, najczęściej zaprzestanie nauki nie jest wynikiem braku talentu, czy nawet brakiem czasu. Brak motywacji i zaangażowania jest tym, co najczęściej dopada początkujących pianistów. [ad2] Gra na keyboardzie lub pianinie musi sprawiać radość – jeśli coś nie idzie w danym dniu, dobrze jest odpuścić i wrócić do gry na następny dzień – czasami “przespanie się” z danym tematem da więcej niż nawet mozolne, godzinne ćwiczenia.

Nauka nut

Jeśli chcesz grać na dobrym poziomie, nie uciekniesz od nauki nut. Jednak nuty wbrew pozorom nie są tak trudne, jak wiele ludzi sądzi – większość z tych którzy twierdzą, że nuty są ciężkie do opanowania tak naprawdę nigdy nie próbowali się ich nauczyć. Pamiętaj, że długa podróż zaczyna się od pierwszego kroku – a w przypadku nut znajomość podstawowych zapisów jest naprawdę nieskomplikowana, i przy korzystaniu z dobrych materiałów, które niebawem pojawią się na naszej stronie, zajmie mniej niż kilkanaście minut! (Jeśli chcesz otrzymać informację, gry materiały będą dostępne, zapisz się do newslettera na dole strony)

Wybór instrumentu

To na czym będziesz grał jest niezwykle ważne – warto dobrze przemyśleć wybór swojego pierwszego instrumentu klawiszowego – Czym się kierować i na co zwrócić uwagę w gąszczu ofert? Sprawdź: Jaki keyboard wybrać?

Połączenie gry prawej i lewej ręki

– tu obowiązują dwie szkoły i sam musisz wybrać, która bardziej Ci pasuje: – Wyćwiczenie najpierw prawej ręki, następnie lewej. Połączenie gry następuje dopiero po wyćwiczeniu każdej ręki osobno. Przy tym sposobie należy starać się, by grę zarówno prawą jak i lewą ręką doprowadzić do dobrego poziomu, tak by można było skupić się na synchronizacji gry, a jak najmniej uwagi zwracać na kolejność dźwięków w prawej i lewej ręce. [ad3] – Gra na dwie ręce od samego początku: Zaczynając naukę próbujemy grać od razu zarówno lewą, jak i prawą ręką. Jedną z zalet takiej gry jest to, że od samego początku ćwiczymy jednocześnie poszczególne dźwięki, jak i synchronizację rąk. Wpis Gościnny -> mocno praktyczne rzeczy o MUZYCE. Porady, ciekawostki, testy, opinie, przykłady
SPRAWDŹ TAKŻE NASZE PRODUKTY: ZOBACZ INNE PIOSENKI: